Sorbenty

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wycieczka
E-mail Print PDF

Wycieczka w dniu 19.09.2017r. (w godzinach popołudniowych)
Zbiórka w AGH budynek A0 po zakończeniu konferencji.
 
Zapraszamy Państwa na zwiedzanie zabytkowego Browaru Lubicz oraz na degustację !!!
 
Browar Lubicz mieści się w pofabrycznym budynku Dawnej Słodowni, pochodzącej z drugiej połowy XIX wieku. To właśnie tu – w murach, gdzie zadomowił się duch staropolskich obyczajów - od ponad 170 lat warzono znane w całej Galicji piwo. Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do odrestaurowanych wnętrz Browaru Lubicz - magicznego miejsca, któremu przywrócono życie i stworzono w nim wyjątkowy klimat. Z poszanowaniem dla historii zachowano zabytkowe wnętrza budynku, jednocześnie dostosowując je do współczesnych wymagań. Przestrzeń daje poczucie odrębności i intymnej atmosfery w sąsiedztwie kadzi fermentacyjnych i leżakowych. Nazwy 5 sal są powiązane z procesem produkcji piwa a sami Goście mają unikalną możliwość obserwować cały proces produkcji piwa w Browarze!
Korzenie Browaru sięgają roku 1840 kiedy to szwajcarski piwowar, Rudolf Jenny, założył browar na gruntach miejskich, leżących w dzielnicy Wesoła. Od 1857 roku browar produkował już 15 tys. wiader piwa rocznie tj. ok. 850 tys. litrów. Od początku 1879 roku browarem zawiadywali synowie Johna, Rudolf, Alfred i Hugo, pod nazwą „Browar J. A. Johna Synowie”. Właściciele doprowadzili browar do rozkwitu, a jego wyroby zdobywały nagrody na wielu wystawach rolniczo – przemysłowych w Galicji. Piwo krakowskie należało do czołówki piw galicyjskich drugiej połowy XIX wieku. W 1985 roku zespół zabudowań browaru przy ulicy Lubicz 15-17 został wpisany na listę rejestru zabytków Krakowa. Browar, ze względu na lokalizację bliską centrum miasta, zamknięto z przyczyn logistycznych i ekologicznych w 2001 roku. Działalność wznowiono po ponad 10 latach i trwa ona do dziś a Browar Lubicz poleca znane z dobroci piwa swoje, niepasteryzowane, niefiltrowane, z naturalnych składników wyłącznie warzone.

"Jakość nigdy nie jest dziełem przypadku, jest rezultatem dobrych intencji, szczerego wysiłku, odpowiedniego kierunku, umiejętnego wykonania, oznacza mądry wybór spośród wielu alternatyw."

- William A. Foster

Browar_1 Browar_2